Yüzme Yarışması için tavsiyeler

10. Meis-Kaş Yüzme Yarışması
Bougainville Turizm öncülüğünde ve Kaş Belediyesinin de katılımıyla bundan 10 yıl önce başlayan Meis-Kaş Yüzme Yarışması bu yıl 250 yarışmacının üzerinde bir katılımla gerçekleşecek. Her yıl yüzme yarışmasından bir gün önce yapılan bilgilendirme toplantısının çok yoğun geçeceğini düşünerek, yarışma hakkındaki ayrıntıları ve yarışmacılara tavsiyelerimizi burada bulacaksınız.

Yarışma Ayrıntıları ve Tavsiyelerimiz:

1. Yarışma bilgilendirme toplantısı her yıl olduğu gibi bu yıl da Belediye Toplantı Salonunda yarışmadan bir gün önce saat 18:00 da yapılacaktır. Özellikle bu yıl ilk kez gelenlerin toplantıya katılmaları çok önemlidir.

2. Yarışmanın bitiş noktası Kaş Limanının sağında yer alan Kaş Oteli Plajıdır. Yarışmadan bir gün önce mutlaka ziyaret edip bitiş noktasını inceleyin. Yarış esnasında rotanızı belirleyecek ipuçlarını arayın.

3. Sağlık raporunuzu ya da lisans fotokopisini teslim etmeyi unutmayın. Silinme ihtimaline karşı yarışmacı numaranızı ezberleyin. Çıkışta yanlış numara vermeyin…

4. Yarışma günü buluşma yeri saat 07:00 da Sahil Güvenlik önündeki boş alandır. Buraya mümkün olduğu kadar az kıyafetle gelin. Değerli hiç bir eşyanızı getirmeyin. Mümkünse yanınızda isim yazılı bir poşet getirin. Kıyafetlerinizi bunlara koyarak teknede bulunan boş kasalara koyun. Bu kasalar yarış sırasında bitiş noktasına taşınacaktır.

5. Meis adasına varmadan önce vazelin ya da benzeri maddeler sürünmeyin. Karşı tarafta bunun için yeterli zaman verilecektir. Wet suit giymek yasaktır.

6. Yarış başlangıcı Meis Limanından yapılacaktır. Dileyenler denizden de başlayabilir. Ancak denizden başlayanların bir eli mutlaka başlangıç verilene kadar Limana temas halinde olmalı ve deniz kestanelerine dikkat edilmelidir.

7. Yarışmanın ilk dakikalarında yönünüzü bulmak için solunuzda uzanan yarımadayı referans olarak alabilirsiniz. Daha sonra ise en önde bir tekne yol gösterecektir. Bunun dışında parkur üzerinde iki adet kırmızı renkte 2,5 metre çapında küre balonlar olacaktır. Kaş’a yaklaştıkça tepelerden ve büyük beyaz su deposundan referans alabilirsiniz.

8. Yarış başladıktan 1 saat sonra hala Meis sularında yüzen yarışmacılar denizden toplanacaktır. Aynı gün gelen Rodos Feribotu altında kalmamak için lütfen itiraz etmeyin. Bu yarışmanın ve sizlerin selameti için çok önemlidir.

9. Yarışma boyunca sizlere eşlik edecek deniz kanolarından ve teknelerden su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ancak teknelere ve kanolara temas etmek yasaktır.

10.Yorulduğunuzda ya da yarışı terk etmek için kolunuzu kaldırarak bekleyin. Tekneler sizi denizden

alacaktır. Lütfen daha sonra yeniden suya atlayarak yarışıyormuş gibi yapmayın.

11. Yarışma sonunda saat 14:00 gibi bitiş yerinde madalya töreni yapılacaktır. Yarışı tamamlayan herkese madalya var, ayrılmayın.

13. Yarışma, Bayan ve Erkeklerde Genel Klasman ve yaş gruplarına göre gerçekleşecektir. 11 ayrı yaş grubuna göre yıl hesabı yapılarak (Gün ve ay dikkate alınmayacaktır) derecelendirilecektir.

Yaş Grupları

E15 & K15 —- 15 – 19 yaş aralığı

E20 & K20 —- 20 – 24 yaş aralığı

E25 & K25 —-25 – 29 yaş aralığı

E30 & K30 —- 30 – 34 yaş aralığı

E35 & K35 —- 35 – 39 yaş aralığı

E40 & K40 —- 40 – 44 yaş aralığı

E45 & K45 —- 45 – 49 yaş aralığı

E50 & K50 —- 50 – 54 yaş aralığı

E55 & K55 —- 55 – 59 yaş aralığı

E60 & K60 —- 60 – 64 yaş aralığı

E65+ & K65+ —- 65 yaş ve üstü

 

14. Yarışma sonuçları Kaş Belediyesi internet sayfasında ve www.bougainville-turkiye.com sayfalarında hazır olur olmaz yayınlanacaktır. Bu sebeple sudan çıkar çıkmaz hakemleri dereceniz ve başka şeyler için sıkboğaz etmeyin.

Başarılar.

Ufuk GÜVEN

There are no comments yet. Be the first and leave a response!

Leave a Reply

Wanting to leave an <em>phasis on your comment?

Trackback URL http://www.bougainville-turkiye.com/yuzme-yarismasi-icin-tavsiyeler/trackback/