XII. Meis Kaş Yüzme Yarışması

Özlenen, beklenen, nasıl katılacağım diye panik yaptıran Meis-Kaş Yüzme yarışları hakkında bilgi nihayet Kaş Belediyesi tarafından duyuruldu. Kaş Belediyesi internet sitesinde yayınlanan metin aynen şöyle;

Bougainville Turizm Tarafından uygulanan yarışmacılara özel konaklama imkanı için tıklayınız….

YARIŞMANIN İÇERİĞİ :

Türk topraklarına en yakın Yunan adası olan Meis adasının limanından, Kaş ilçesi limanına kadar  olan yüzme yarışmasıdır. Katedilecek uzaklık 7100 m’dir.

Yarışma, Kaş Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Likya/Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 5 Haziran 2016  ( Pazar ) günü saat 08.00 da yapılacaktır.

YARIŞA KATILMA ŞARTLARI :

1)     18 yaşından küçük yarışmacılar için noter onaylı muvafakatname

2)     Lisanslı olmak ya da daha önce herhangi bir açık deniz yarışına katılıp tamamlamış olmak

3)     Sağlık problemi olmamak (lisansı olmayan tüm yarışmacılar yarış günü sağlık raporlarını yanlarında bulunduracaktır.)

4)     2016 yılı sonuna kadar geçerliliği olan pasaport

5)     Yarışmaya başvurular online olarak Kaş Belediyesi resmi web sitesi www.kas.bel.tr üzerinden29.04.2016 tarihinde akşam saat 21.00 da başlayacak ve 250 kişilik kontenjan dolduğunda sona erecektir.Yarışma başvuru linki açıldığında lütfen sizden istenen kimlik ve iletişim bilgilerini eksiksiz olarak doldurunuz.

6)     Ön başvurusunu online olarak yapan yarışmacılar web sayfasında isim listesi yayınlandıktan sonra belirtilecek olan hesap numarasına yarışma ücreti olan 100,00 TL’yi yatırdıktan sonra yarışmaya katılabileceklerdir.

7)     Yarışma günü tüm yarışmacılar kimlik, varsa lisans yoksa sağlık raporu, 18 yaşından küçük yarışmacılar muvafakatnamelerini yanlarında bulunduracaklardır.

 

ÖNEMLİ ! Meis-Kaş Yüzme Yarışmasına katılma hakkı kazanan tüm yarışmacıların pasaportlarını, (yurtdışı giriş-çıkış işlemlerini Belediyemiz yürüteceğinden) iadeli taahhütlü posta veya kargo vasıtası ile Kaş Belediyesi Ek Hizmet Binası Temizlik İşleri Müdürlüğü (Serap A. ÇAKIR adına) en geç 02.06.2016 tarihine kadar mesai bitimine kadar göndermeleri gerekmektedir.

İçerisinde bulunduğumuz politik durum nedeniyle bu yıl double- triable geçişler yapılamayacaktır. Lütfen ısrarcı olmayınız.

NOT : Yarışma toplantısı 04.06.2016 Cumartesi saat 18:00 de Kaş Belediyesi toplantı salonunda olacaktır. Katılım zorunludur.

YARIŞMANIN DETAYLARI

Yarışmacılar  yarış günü saat 07.00 da Kaş Limanı Sahil Güvenlik yanında toplanacak, numaraları kontrol edildikten sonra sırayla teknelere alınarak Meis adasına  götürülecektir. Saat 09.000 da yarışma başlayacak ve 12.00 civarında bitecektir. Tüm yarışmacılar kıyıya çıktıktan sonra en geç saat 14.00 da madalya töreni yapılacaktır. Bu nedenle yarışı tamamlayanların Kaş’tan hemen ayrılmaması önemli, yaş gruplarına göre madalya hak etmiş olabilirler.

Daha önceki senelerde yarış 1saat 40 dak.  ile 3saat 45 dakika arası yüzülmüştür. Yarışmanın güvenliği açısından, sürenin aşılması durumunda sonda kalan yarışmacılar, teknelere alınırlar.

Yarışma süresince, tutunmamak kaydıyla,  kano veya teknelerden su ihtiyacı giderilebilir. Yarışmacıların yarışma sabahı elbiselerini teslim etmek üzere basit bir çanta veya torba getirmeleri gerekir. Yarışmada bone zorunlu olup, yarışmacılar kendileri temin edecektir.

Yarışmada wet suit yasaktır. Normal mayo veya tri suit kullanılabilir.

Yüzme yaş gruplarına ve cinsiyete göre kategorilere ayrılacaktır. Yüzme kategorilerinde ilk üçe girenlere  madalya verilecektir.

Yarışma sırasında yüzücülerin güvenliği özel ve resmi kuruluşların tekneleriyle sağlanacaktır. Teknelerde gerekli donanım ve personel bulunacaktır. Yakından izlemek isteyenler, Kaş limanından tekne kiralayabilirler.

BİLGİ İÇİN İLETİŞİM: Serap A. ÇAKIR       0242 836 30 06 / 20-21

There are no comments yet. Be the first and leave a response!

Leave a Reply

Wanting to leave an <em>phasis on your comment?

Trackback URL http://www.bougainville-turkiye.com/xii-meis-kas-yuzme-yarismasi/trackback/