Kanyon Geçişi

Canyoning group after an exciting day Kaş, Turkey

Kıbrıs Kanyonu, Grup Fotoğrafı

Gerçek adrenalin, gerçek serinlik!

Kanyon Geçişi, özel malzeme ve ekipman kullanarak gerçekleştirdiğimiz gerçek bir macera. Kaş’ın yükseklerinde, Toros dağlarında bulunan farklı kanyonlarda, serin ve berrak suların doldurduğu havuzlara atlayarak, yürüyerek ve bazen de ip yardımıyla 40 metreye varan yüksekliklerden inerek yaptığımız bu aktivite, heyecanlı olduğu kadar eğlencelidir de.

Sorularınız ve rezervasyon için buraya tıklayınız.

Süre : 1 gün

Ücret: € 50 / kişi

Program:

Turumuza saat 08:30’da, ofisimizde buluşarak başlıyoruz. Wetsuitlerimizi denedikten sonra yola çıkıyor ve mevsime göre seçeceğimiz rotada yaklaşık 1 saat kadar yolculuk yapıyoruz. Bahar aylarında su seviyesinin uygunluğu sebebiyle Hacıoğlan Kanyonu’nu tercih etsek de, yüksek sezonda turumuzu genellikle Kıbrıs Kanyonu’nda gerçekleştiriyoruz.

Kıbrıs Kanyonu girişine varmadan önce yolumuz üzerindeki Gömüce köyünde, odun ateşinde demlenmiş çaylarımızı yudumlamak için kısa bir mola veriyoruz. Dalış elbiselerimizi, kasklarımızı ve diğer ekipmanlarımızı kuşandıktan sonra, deneyimli rehberlerimiz eşliğinde kanyon maceramız başlıyor. Öğle yemeğimizi kanyonun içinde yapacağımız bir piknikle alıyor, şelaleleri, kazanları ve ipli geçişleri birer birer aşarak yolumuza devam ediyoruz. Zorlu ama eğlenceli geçen günün ardından, yaklaşık 17:00 – 18:00 gibi Kaş’a dönüyoruz.

Hareket saatinde turun başlangıç yeri olan ofisimizde olamayacaksanız, diğer seçenekler için ofisimizi aramalısınız.

Bölgemizdeki kanyonları haritada görmek için tıklayınız.

Briefing session before entering the canyon Kaş, Turkey  

Kanyon Girişinde Teknik Brifing

 

 Not: Bougainville Turizm, kanyon için gerekli olan özel elbise, teknik  ekipman ve ip gibi malzemeleri, uluslararası güvenlik onayı almış  markalardan seçetek karşılar. Kanyon geçişlerinde neoplan dalış elbiseleri  bizi üşümekten korur. Dolayısıyla turu satın alırken beden ölçüsü de  bildirmeniz gerekmektedir. Kişisel olarak getirmeniz gerekenler için  aşağıdaki satırlara bakınız.

 

  Katılımcılar Yanlarında Neler Bulundurmalılar?

En önemlisi sağlam bir ayakkabı ya da bottur. Ayak bileklerinizi de      koruyan, ıslandıktan sonra bile sağlamlığını kaybetmeyen, tabanları çok    ince olmayan ve kaymayan spor ayakkabısı ya da yürüyüş botları tercih  edilmelidir. (Piyasada kanyon ayakkabısı adı altında satılan, neoplan kumaştan yapılmış ayakkabılar uygun değildir.) Biz tur boyunca ayağınıza iki çift çorap giymenizi tavsiye ediyoruz. Wetsuit altına kesinlikle pamuklu çamaşır giymemelisiniz, mayo yeterli olacaktır. Erken sezonda yapılan kanyon turlarında wetsuit altına termal giysiler giymeniz sizi soğuğa karşı daha iyi koruyacaktır

Tur bitiminde ayakkabılarınız ıslanmış olacağı için araçta giymek üzere kuru bir yedek ayakkabı ve t-shirt bulundurmalısınız. Suyla ilgili birçok sporda olduğu gibi bu turda da bir havlu ve güneş kremi bulundurmanız iyi olacaktır. Gözlük kullanıyorsanız gözlük ipi, saçlarınız uzunsa bunları toplamak için toka bulundurmak gerekir. Fotoğraf makinesi ya da kamera getirmek istiyorsanız bunların suya ve darbelere karşı dayanıklı olması ve elbisenize bağlanmasını sağlayacak aparatları olması şarttır. Tüm bunlara ilave şahsi eşyalarınız için küçük bir su geçirmez çanta uygun olur.

Descending into the canyon Kaş, Turkey

Kıbrıs Kanyonu, İp İnişi

Kimler Yapabilir?

En az 12 yaşında, belirgin bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan kişiler bu turu rahatlıkla yapabilir. Bunun yanı sıra kanyonuna göre değişmekle beraber az da olsa yüzme bilmeniz, yükseklik korkunuzun olmaması, en önemlisi ise buna hazır olduğunuzu hissetmeniz gerekmektedir.

 

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için aşağıdaki formu kullanın

 

Ad - Soyad (gerekli)

E-posta (gerekli)

Yaşadığınız Şehir / Ülke

Konu

Mesaj