Doğa Yürüyüşü

Trekking in the mountains on the Lycian Trail Kaş, Turkey

Likya Yolu, Kaş

Likya’nın izinde…

2000 yıl önce Likyalıların yürüdüğü yollardan; dağları, vadileri ve kıyıları geçerek, antik kentleri ziyaret ederek yürüyün. Akdeniz kıyılarının büyülü ve dokunulmamış doğasını keşfedin. Dünyanın en çok tanınan uzun mesafe yürüyüş rotalarından olan Likya Yolu, antik Likya kentlerini birbirine bağlayan orijinal patikalardan oluşuyor. Fethiye – Ölüdeniz’de başlayan yol, Antalya yakınlarında, Hisarçandır’da sona eriyor.

Sorularınız ve rezervasyon için buraya tıklayınız.

Program:

Teke Yarımadası, tarihteki ismi ile Likya; Fethiye ile Antalya arasında bulunmaktadır. Yeşil ormanlarla kaplı Toros dağları ile Anadolu’nun içlerinden doğup Akdeniz’e sularını döken nehirler, bölgede doğanın en güzel kombinasyonlarını sunmaktadır. Eski çağlardan beri, dağların kıyıya paralel uzanması deniz karasının iç karaya bağlanmasını güçleştirmiştir. Anadolu insanı ise kıvrak zekâsıyla Likya yolunu meydana getirmiş, günümüze kadar yaşamasını sağlamıştır.

Likya yolu, tarihte bu bölgede yer almış şehirler arasında kullanılan bağlantı yolları ile yerel halk tarafından kullanılan patika yolların birleşmesiyle oluşmuştur. Bu yürüyüşler, yer yer köy hayatını yaşatan, bazen de yolumuzu antik şehirlerden geçirip geçmişte dolaştıran doyumsuz ve unutulmaz birer zaman tünelleridir.

Yukarıda sözünü ettiğimiz günübirlik bir yürüyüşün Kaş çıkışlı ortalama bir fiyatıdır. Bu fiyata öğle yemeği, transfer ve rehberlik ücreti dahildir. Günübirlik yürüyüş turları genellikle 8 km ile 18 km arasındaki mesafelerde yürünür. Transferler dahil toplamda 6-7 saat sürer.

Genellikle tercih edilen yürüyüş turları ise birkaç günlük rotaları kapsayan ve içerisinde konaklama barındıran programlardır. Bu gibi turların ücretleri ise gruptaki kişi sayısına, yapılacak rotaya ve grubun tercihlerine göre farklılıklar göstermektedir. Eğer konuyla ilgili olarak Bougainville satış ofisini ararsanız, sizin de tercihleriniz göz önüne alınarak size özel programlar düzenlenebilir.

Ancient Phellos Lycian Tomb above Kas, Turkey

Antik Likya Mezarı

Katılımcılar Yanlarında Neler Bulundurmalılar?

Sağlam bir yürüyüş botu en önemli malzemedir. Ayrıca özel eşyalarınızı taşıyabilmek için uygun bir sırt çantası. Yeteri kadar su, el feneri ya da tepe lambası, düdük, şapka vb. malzemeler bulundurmanız uygun olacaktır.

Mevsime göre rüzgardan ve yağmurdan korunmak için yağmurluk ya da   rüzgarlık gibi giyecekler almak gerekebilir. Ayrıca yürünecek rota da göz önüne     alınmalı gerekirse yürüyüş sopalarından edinilmelidir.

 

Sorularınız ve rezervasyon için bu formu kullanınız.

Ad - Soyad (gerekli)

E-posta (gerekli)

Yaşadığınız Şehir / Ülke

Konu

Mesaj