Deniz Kanosu

Sea Kayaking over the sunken city at Kekova, Turkey

Deniz Kanosu ve Üçağız Köyü

Batık Şehir’i yakından keşfedin

Kekova’da gerçekleştirdiğimiz deniz kanosu turu, en popüler günübirlik turlardan biridir. Kekova olarak adlandırılan bölge, Üçağız Köyü, Simena, Kaleköy, Teimussa, eski ve yeni Tersane yerleşkelerini kapsar. Kekova adası antik çağlarda büyük bir deprem sonucu anakaradan kopmuş ve kentin büyük bölümü sular altında kalmıştır. Bölgenin büyük bölümü yüzme ve dalışa kapalıdır. Deniz kanosu turu katılımcıları ise batık şehrin 2000 yaşındaki mozaiklerini, duvar ve temel kalıntılarını yakından görme olanağına sahiptir.

Süre: 1 gün

Ücret: € 35 / kişi

Not: Bougainville Turizm günübirlik kayak turlarının yanında 2-3 günlük ya da haftalık kamp ve otel konaklamalı turlar da düzenlenmektedir. Bu turlar hakkında bilgi almak için satış ofisimizle irtibata geçmelisiniz.

Sorularınız ve rezervasyon için buraya tıklayınız.

Program:

Turumuza saat 07:30’da, ofisimizde buluşarak başlıyor ve yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla Üçağız Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada dileyenler iki kişilik kano dileyenler tek kişilik kanodan seçebiliyor. Kanolarımızın hazırlanmasından sonra, rehberimiz katılımcılara kısa bir teknik brifing vererek, küreği tutuşumuz, herhangi bir devrilme durumunda nasıl davranmamız gerektiği ve kanomuza nasıl yön vereceğimiz konularında bilgilendiriyor.

Klasik turumuzun rotası Üçağız’dan başlıyor. Yaklaşık 3 km kürek çektikten sonra Kekova adası üzerindeki Tersane Koyuna varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir moladan sonra Batık Şehir’e ulaşıyor ve kıyıyı takip ederek buradaki antik kalıntıları izleme fırsatı buluyoruz. Yaklaşık 1 km daha kürek çakarak Kaleköy’e ulaşıyor ve ikinci molamızı burada veriyoruz. Bu sırada dileyen katılımcılar tarihi Simena Kalesi’ni ziyaret edebiliyor. Öğle yemeğini Simena’da bir restoranda aldıktan sonra 2 km daha kürek çekerek başlangıç yerine geri dönmüş oluyoruz. Genellikle saat 15:00 – 15:30 sularında Kaş’a varmış oluyoruz.

Preparation for kayaking Kekova, Turkey

Preparation for kayaking Kekova, Turkey

Hareket saatinde turun başlangıç yeri olan ofisimizde olamayacaksanız, diğer seçenekler için ofisimizi aramalısınız.

Katılımcılar Yanlarında Neler Bulundurmalılar?

Yüzme kıyafetleriniz ile tura katılabilirsiniz. Ancak yazın güneş altında yanmamak için şapka ve can yeleğinin altına giyilecek bir t-shirt getirmeniz iyi olur. Verilen yüzme molalarında kullanılmak üzere deniz gözlüğü, şnorkel, havlu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Fotoğraf makinesi, kamera, telefon gibi aygıtlarınızın mutlaka su geçirmez özelliği olmalı ve elinizden düşme ihtimaline karşın can yeleğinize tutturabileceğiniz aparatları olmalıdır. Bunlardan başka güneş gözlüğünüz için ip, güneş kremi, kuru yedek kıyafetler ve özel eşyalarınız için su geçirmez küçük bir çanta getirmelisiniz.

Sea Kayak training and demonstration Kekova, Turkey  

Deniz Kanosu, Brifing

Öğle yemeği  turun fiyatına dahildir. Ancak yemekle beraber alınan içecekler ve tur  esnasında satın alabileceğiniz dondurma vb. ürünler için yanınızda bir  miktar para bulundurmalısınız.

Kimler Yapabilir?

Bu tura önemli bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan, en az 12 yaşında  olan  herkes katılabilir. Çocuklara ebeveyn ya da sorumlu bir yetişkinin    refakat    etmesi zorunludur

.


Sorularınız ve rezervasyon için bu formu kullanınız.

Ad - Soyad (gerekli)

E-posta (gerekli)

Yaşadığınız Şehir / Ülke

Konu

Mesaj